ifyzioterapie@gmail.com

+420 722 275 722 (do 12:00)

Rezervovat termín

DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace)

Koncept prof. Koláře využívající pozice z prvního roku života, který je pro lidský pohyb ten nejdůležitější. V těchto pozicích dochází ke správnému zapojení svalových skupin a zlepšuje se jejich společná svalová souhra. Tento koncept je v rehabilitaci v posledních letech čím dál více využíván pro svou komplexní účinnost, kdy dochází k ovlivňování pohybového aparátu prostřednictvím podnětů pro centrální nervovou soustavu, nikoliv jen pro jeden sval. Tím dochází ke změně pohybových stereotypů člověka a také ke změně vnímání pohybu a vlastního těla jako komplexu. Využít se dá téměř u všech diagnóz.

PNF (Proprioceptivní neuromuskulární facilitace)

Principem této techniky je provést pohyb ve všech rovinách, tím dochází k zapojení všech svalových skupin. Docílí se svalové souhry a aktivace oslabených svalových partií. Terapie vhodná u neurologických pacientů, ale velké využití má i u ortopedických diagnóz a také u vertebrogenních pacientů (bolesti zad).

Vojtova metoda

Velmi specifická a účinná metoda s vysokými požadavky na edukaci terapeuta. V rukou zkušeného terapeuta (a toho máme) je opravdový zázrak, který dokáže pomoci téměř na všechny potíže. Pomocí stimulace daných bodů na těle dochází k mimovolní aktivaci svalů optimálním způsobem a dochází tak k optimalizaci nejen pohybového aparátu, ale také řízení pohybu v centrální nervové soustavě. Metodou první volby je především u miminek s neoptimálním poporodním vývojem, ale využitelná je prakticky na vše, přes ovlivnění vadného držení těla a skolióz, bolestí zad, ortopedických diagnóz až po neurologické choroby (Parkinson, roztroušená skleróza, ALS).

Spirální stabilizace dle Dr. Smíška

Tento koncept využívající jemných odporů pružných lan pomáhá zejména u vertebrogenních stavů a vadného držení těla. Je založen na svalových smyčkách, které se aktivují pomocí odporů pružných lan po celém těle.

Měkké techniky

Základní technika každého fyzioterapeuta, která ve správném provedení dokáže obnovit správné napětí tkání (Svalů, fascií) a dokáže velmi účinně pomoci od potíží. Velmi prospěšné jsou také jako příprava těla pro další cvičení.

Mobilizace

Blokády různých skloubení, zejména žeber a na páteři, dokážou vyvolat velmi nepříjemné bolesti a stavy, které mohou připomínat například i různé interní onemocnění. Zároveň nás mohou informovat o nesprávné funkci daných orgánů. Mobilizace kloubů, žeber a páteře dokáže napravit patologický stav v pohybovém systému velmi rychle, efektivně a umožní následnou správnou aktivaci daného segmentu.

Metodika Ludmily Mojžíšové

Tato metoda je velmi účinná zejména při pomoci při funkční ženské sterilitě, kdy má žena problémy s početím. Některé její prvky se ale velmi dobře využívají i u řady dalších potíží. Klasické cvičení dle Mojžíšové lze dnes již považovat za přežité a my jej kombinujeme cvičením dle DNS konceptu v kombinaci s Vojtovou metodou pro optimální aktivaci svalových skupin, zejména pak svalů pánevního dna.

Fyzikální terapie

Využití širokého spektra elektroterapie, ultrazvuku, fototerapie dokáže velmi účinně pomoci zrychlit proces regenerace a rehabilitace. Fyzikální terapii lze využít pro tlumení bolesti, uvolnění svalů, posílení svalů, protizánětlivě a v řadě dalších situací. K dispozici máme dva přístroje s kompletní nabídkou kontaktní elektroterapie, ultrazvukem, krátkovlnnou diatermii, bio stimulační laser a lokální kryoterapii. U nás zjistíte, že fyzikální terapie není elektrika, která příjemně brní, ale nic nedělá.

Kineziotape

Šikovný doplněk, který pomáhá prodloužit efekt terapie. Pomáhá zlepšit vnímání dané oblasti pro centrální nervovou soustavu, která je poté schopná s tímto segmentem lépe pracovat. Trochu pásky dokáže překvapivě velké věci.

Floss Band

Metoda „Flossování“ se v poslední době hojně využívá ve fitness a sportu obecně, ale využití má také u dalších problémů nejen sportovního charakteru. „Přiškrcením“ tkáně dochází k ovlivnění vlastností hluboko uložených tkání (zejména hlouběji uložených fascií) a také k masivnímu prokrvení. To následně zlepšuje regeneraci tkáně a zlepšení pohyblivosti segmentu.

>